zpátky

O mně

  Vždycky jsem měla hodně blízko k nejrůznějším tvořivým technikám, ať už to bylo vyšívání, pletení, šití, později batika atd. Bavilo mě zkoušet a vymýšlet nové, těšit se z vlastního originálu. Porevoluční doba, kdy najednou byly dostupné dříve nepoznané materiály na tvoření, to byla pro mě obrovská příležitost a výzva.

  K aranžování sušených rostlin mě přivedla náhoda, jak to ostatně v životě bývá velmi často. O kytičky jsem se zajímala vždycky, pěstovala a sušila jsem si je, ale jen tak sobě pro radost. Pak jsem jednou sháněla pro kamarádku k narozeninám kytici ze sušinek, nikde nebyla a dokonce mi ji nechtěli ani v květinářství udělat, ač polotovary prodávali. Tak jsem si nakoupila jednotlivé sušinky, něco doplnila ze svých zásob a sama zkusila něco umotat …Výsledek mě překvapil a tak jsem začala. Aranžuji z nejrůznějších přírodních materiálů-z kůry, listů, plodů, prostě ze všeho, co mě v přírodě zaujme. Příroda je totiž obrovskou pokladnicí. Baví mě zkoušet, kombinovat a vymýšlet. Každá vazba je vždy něčím jiná a já mám radost, když s ní druhého potěším. A doma se mi vrší moje milované sušinky, kaštany, bukvice, šišky, rákosy…kdo to zná, pochopí… Snažím se stále se učit, zdokonalovat a sledovat novinky, přesto nepodléhám módě a dekorace, co dělám jsou blízké mě samotné, jsou mým stylem a mým vyjádřením.

  Kromě aranžování se zabývám i ubrouskovou technikou, malováním na sklo, smaltováním, malováním na hedvábí a dalšími technikami, ale hlavní jsou pro mě sušinky a dekorace textilu.

  Pro zájemce mohu uspořádat podle přání i kurz a předvedení některé z vyjmenovaných tvořivých technik-informace o kurzech najdete na jiném místě mých stránek.

  Zvu vás do galerie, kde si můžete některé mé výrobky prohlédnout. Pokud se vám některý můj výrobek zalíbí, ráda vám ho udělám a pokud to lze, pošlu i poštou. Mohu dodávat i pro zájemce z řad obchodníků-mám živnostenský list.


  Bude pro mě čest, pokud vás moje stránky zaujmou, potěší a budou vám sloužit jako inspirace. Budu ráda i za vaše připomínky a komentáře.